ROK SZKOLNY 2014/2015

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia » ROK SZKOLNY 2014/2015

I Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny

"WIEDZA JEST COOL"

 

            10 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ińsku odbył się I międzyszkolny konkurs „WIEDZA JEST COOL”. W konkursie wzięły udział trzy reprezentacje szkół z Chociwla, Suchania i Ińska. Konkurs składał się z trzech części. 

czytaj więcej

 

Dnia 28 maja na stadionie miejskim odbyły się Międzyszkolne Biegi Przełajowe. Organizatorem imprezy było Centrum Oświatowo-Kulturalne w Ińsku. Na biegi przyjechały szkoły z Chociwla, Dobrzan, Suchania, Marianowa oraz Dobrej. W biegach wzięło udział 154 uczniów ze szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.

Uczniowie startowali według kategorii wiekowej. W każdej kategorii wyróżniono trzy pierwsze miejsca. Uczniowie otrzymywali dyplomy, medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Wszystkie szkoły biorące udział w biegach walczyły jednocześnie o Puchar Dyrektora Szkoły w Ińsku.

czytaj więcej

IX Turniej Mitologiczny – Z mitologią na Ty

 

W środę 27 maja 2015r. odbył się kolejny Turniej Mitologiczny. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze Grecji (ze szczególną znajomością mitologii) i jej wkładu do kultury ogólnopolskiej; efektywne współdziałanie w zespole i pracy w grupie; przygotowanie do publicznych wystąpień; poprawne posługiwanie się językiem ojczystym; twórcze rozwiązywanie problemów; poszukiwanie i wykorzystanie informacji z różnych źródeł. Turniej obejmuje zakres zdobytych wiadomości i umiejętności zarówno na lekcjach historii, jak i języka polskiego.

czytaj więcej
  • KONKURS HISTORYCZNY

12 maja 2015r w naszej szkole odbyły się warsztaty zawodoznawcze. Miały one na celu uświadomić nam, że nasza przyszłość zależy od wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i, że to nie jest takie proste.

czytaj więcej

W poniedziałek 18 maja 2015r., w Urzędzie Wojewódzkim spotkali się uczniowie z 9 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy będą reprezentować nasze województwo w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Już od 21 lat zbiera się on raz do roku, 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka. 

czytaj więcej