ROK SZKOLNY 2011/2012

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia » ROK SZKOLNY 2011/2012

W piątek 01.06.2012r. w Gospodarstwie Agroturystycznym Fraitags Ranczo w Waliszewie  odbył się Festyn Rodzinny I Grupy  Zerówki  połączony z występami dzieci z okazji "Dnia Taty". Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz wręczyły laurki w kształcie koszul i pudełeczka niespodzianki. Wystąpieniom dzieci przyświecało hasło dotyczące wartości rodzinnych  "Na dobre i na złe jest rodzina, na dobre i na złe niech się trzyma".

czytaj więcej

W środę  30 maja 2012 roku w naszej szkole odbył się konkurs  o życiu  Henryka  Sienkiewicza  i znajomości lektury "W pustyni i w puszczy".

czytaj więcej

MAMO CHODŹ ZE MNĄ NA ŁĄKĘ

 

            Dzień Matki to dzień szczególny. W naszych domowych "archiwach" z pewnością jest wiele laurek. Każda chwyta za serce. Na jednej z nich jest napis: "Kochanej  mamusi"  Na innej: "Kocham moją mamę".  A na zwykłej kartce niewprawna rączka wyrysowała kilka serduszek i drukowanymi literami napisała trzy słowa:

 

MAMUSIA JEST KOCHANA


 Oby wszystkie mamusie były kochane!

czytaj więcej

W dniu 23 maja 2012 roku w Zespole Szkół w Ińsku odbyła się kolejna edycja

zawodów sportowych – Biegi Przełajowe. Organizatorami imprezy byli: Centrum Oświatowo – Kulturalne oraz Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie.

W imprezie wzięły udział 2 szkoły podstawowe: z Dobrzan i z Ińska oraz gimnazjum z Marianowa.

czytaj więcej

 

Konkursu z Edukacji Regionalnej pt. "Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region"

 

Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu z edukacji regionalnej organizowanego przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie i Muzeum Narodowe w Szczecinie. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim i kształtowanie tożsamości regionalnej. Tegoroczny konkurs miał zwrócić uwagę na znaczenie ochrony dziedzictwa kulturowego i rolę, jaką pełnił mecenat dawniej i dziś,  a tematem przewodnim było życie miasta na Pomorzu Zachodnim w średniowieczu. 

13 kwietnia 2012r. odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu, które pomyśle napisały: Iza Baranowska i Dominika Skarbek – uczennice klas pierwszych gimnazjum.

czytaj więcej

W trakcie egzaminów gimnazjalnych (24-29 kwietnia 2012r.) pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego.

Oprócz 11 osób z naszej klasy, wyjechali z nami Bartek z IIA GP, Kevin z VB i Adaś z IIB SP. Podróż rozpoczęliśmy pociągiem ze Stargardu Szczecińskiego do Krakowa, gdzie spędziliśmy w środę 25 kwietnia ponad 8 godzin. 

czytaj więcej